facebook
Raspored nastave u osnovnim [kolama od 07.12. do 13.12.2020. godine

Raspored TV nastave za period od 15.02. do 21.02.2021. godine za sve razrede osnovne škole

Podelite sa prijateljima

15.02-21.02.2021.

I razred

ponedeljak, 15.02. utorak, 16.02. sreda, 17.02. četvrtak, 18.02. petak, 19.02.
96. Matematika – Za toliko manji broj – obrada 97. Srpski jezik – Čitanje s razumevanjem i pisanje kratkog štampanog teksta po diktatu – utvrđivanje 98. Srpski jezik – – Naučili smo – utvrđivanje
96. Srpski jezik – Zanimljivi tekstovi iz enciklopedija i časopisa za decu o Svetom Savi – utvrđivanje 97. Matematika – Za toliko manji broj – utvrđivanje 98. Matematika – Sabiranje i oduzimanje – utvrđivanje
11. Likovna kultura – Linijama gradimo crtež. Meko-tvrdo, glatko -hrapavo – vežbanje 40. Svet oko nas – Naučili smo u prvom polugodištu – utvrđivanje 19.Engleski jezik – Uočavanje sličnosti i razlika u načinu odevanja u ciljnoj kulturi i kod nas; opisivanje predmeta najjednostavnijim jezičkim sredstvima- obnavljanje i utvrđivanje

 

II razred

ponedeljak, 15.02. utorak, 16.02. sreda, 17.02. četvrtak, 18.02. petak, 19.02.
96. Matematika – Množenje broja 9 i brojem 9 – utvrđivanje 97. Srpski jezik – Narodna priča Sveti Sava i otac sa malim detetom ili narodna priča Sveti Sava, otac i sin – utvrđivanje 98. Srpski jezik – Govorna vežba: Ispričaću vam jedan doživljaj sa raspusta – utvrđivanje
96. Srpski jezik – Narodna priča Sveti Sava i otac sa malim detetom ili narodna priča Sveti Sava, otac i sin – obrada 97. Matematika – Množenje – utvrđivanje 98. Matematika – Množenje – utvrđivanje
19. Likovna kultura – Lutkarska predstava – obrada 40. Svet oko nas – Sedmica, mesec i godina – utvrđivanje 20. Muzička kultura – Pahuljica čarobnica – sistematizacija

 

III razred

ponedeljak, 15.02. utorak, 16.02. sreda, 17.02. četvrtak, 18.02. petak, 19.02.
96. Matematika – Sabiranje i oduzimanje do 1000 – utvrđivanje 97. Srpski jezik – Narodna pripovetka: Sveti Sava i seljak bez sreće – obrada 98. Srpski jezik – Kreativne igre (ukrštenice, osmosmerke,
rebusi, asocijacije…) – utvrđivanje
96. Srpski jezik – Srpski jezik – Moj Dnevnik čitanja, priprema za čitanje domaće lektire Doživljaji Mačka Toše, Branka Ćopića – obrada 97. Matematika – Zavisnost zbira od promene sabiraka. Stalnost zbira – obrada 98. Matematika – Zavisnost zbira od promene sabiraka. Stalnost zbira – utvrđivanje
19. Likovna kultura – Portret i autoportret. Upoznajte umetnika – Katarina Ivanović – obrada i vežbanje 40. Priroda i društvo – Reciklaža nam pomaže da sačuvamo prirodu – obrada 20.Muzička kultura – Pevanje pesama po izboru- utvrđivanje

 

IV razred

ponedeljak, 15.02. utorak, 16.02. sreda, 17.02. četvrtak, 18.02. petak, 19.02.
96. Matematika – Površina kvadra i kocke – provera 97. Srpski jezik – Lj. Ršumović: Aždaja svome čedu tepa – obrada 98. Srpski jezik – Najlepši stihovi i odlomci iz lektire u prvom polugodištu – utvrđivanje
96. Srpski jezik – Sastavljanje priče na osnovu datih reči – utvrđivanje 97. Matematika – Množenje i deljenje do 1000 – obnavljanje 98. Matematika – Veza množenja i deljenja – obrada
19. Likovna kultura – Vežbe; slobodna tema-estetska analiza, grafika-reprodukcije, monotipija (tempere, glicerin) – vežbe, estetska analiza 40. Priroda i društvo – Proučavamo prirodne pojave-elektricitet – utvrđivanje  20. Muzička kultura – U livadi pod jasenom-narodna iz Srbije- obrada i obnavljanje

 

V razred

Satnica ponedeljak 15.02. utorak 16.02. sreda 17.02. četvrtak 18.02. petak 19.02.
08.00 – 08.30 77. Srpski jezik – Ivo Andrić: Mostovi (analiza stilskih sredstava) – vežbanje i utvrđivanje 78. Matematika – Upoređivanje uglova – utvrđivanje 78. Srpski jezik – Brojevi i brojne imenice na -ica – obrada
08.35 – 09.05 19. Tehnika i tehnologija – Internet pretraga i pristup onlajn resursima – vežbanje 20. Engleski jezik- Present Simple and Present Continuous- utvrđivanje i sistematizacija 79. Matematika – Sabiranje i oduzimanje uglova – obrada
09.10 – 09.40 19. Geografija – Oblikovanje reljefa dejstvom spoljašnjih Zemljinih sila – eolska, lednička, kraška erozija i akumulacija – obrada 40. Biologija – Prilagođenosti uslovima životne sredine – sistematizacija 20. Informatika i računarstvo – Scratch: Pozornica, Likovi, Položaj lika na pozornici – obrada i vežbanje

 

VI razred

Satnica ponedeljak 15.02. utorak 16.02. sreda 17.02. četvrtak 18.02. petak 19.02.
08.00 – 08.30 77. Srpski jezik – Podela na obaveštajne, upitne, zapovedne, željne i uzvične rečenice – obrada 78. Matematika – Ispravak drugog pismenog zadatka – utvrđivanje 78. Srpski jezik – Utvrđivanje o rečenici – utvrđivanje
08.35 – 09.05 19. Biologija – Životna sredina i njeni delovi 20. Engleski jezik- Opisivanje ljudi, predmeta i mesta, obrada i utvrđivanje 79. Matematika – Racionalni brojevi, trougao – utvrđivanje
09.10 – 09.40 19. Geografija – Pojam industrije, industrijalizacije i podela industrije – obrada 40. Fizika – Pojam srednje vrednosti i greške pri direktnim merenjima – obrada 20. Informatika i računarstvo -Tesktualni programski jezik Pajton: Računarski program, Tekstualni programski jezik Pajton
– obrada i vežbanje

 

VII razred

Satnica ponedeljak 15.02. utorak 16.02. sreda 17.02. četvrtak 18.02. petak 19.02.
09.45 – 10.15 77. Srpski jezik – Jezička kultura (recitovanje): izbor iz autorske poezije o Sv. Savi – utvrđivanje 78. Matematika – Pravilan mnogougao – utvrđivanje 78. Srpski jezik – Dugouzlazni i dugosilazni akcenat – obrada
10.20 – 10.50 19. Geografija – Istočna Azija, obrada 20. Engleski jezik- Izražavanje realnih mogućnosti u budućnosti (First Conditional) – utvrđivanje 79. Matematika – Konstrukcije nekih pravilnih mnogouglova – obrada
10.55 – 11.25 19. Hemija – Maseni procentni sastav smeša – utvrđivanje 20. Fizika- Slaganje i razlaganje sila. Pojam i vrste ravnoteže tela. 20. Informatika i računarstvo – Funkcije: Definisanje funkcije – obnavljanje

 

VIII razred

Satnica ponedeljak 15.02. utorak 16.02. sreda 17.02. četvrtak 18.02. petak 19.02.
11.30 – 12.00 77. Srpski jezik – Petar Kočić: Kroz mećavu – vežbanje i utvrđivanje 78. Matematika – Jednakoivična tela – utvrđivanje 78. Srpski jezik – Interpunkcija u zavisnim rečenicama – vežbanje
12.05 – 12.35 38. Geografija – Naselja – obrada 20. Informatika i računarstvo – Grafičko predstavljanje podataka: Vizuelizacija podataka u Džupajter okruženju, Biblioteka matplotlib.pyplot – obrada i vežbanje 79. Matematika – Prizma i piramida – sistematizacija
12.40 – 13.10 38. Istorija – Kraljevina SHS od 1918. do 1929. godine – utvrđivanje 39. Fizika – Omov zakon za deo strujnog kola- obrada 39. Geografija- Beograd – glavni grad Republike Srbije – obrada
13.15 – 13.45 38. Hemija – Nafta i zemni gas. Polimeri – obrada 40. Biologija – Zaštita prirodnih i kulturnih dobara – sistematizacija 39. Hemija- Karakteristične reakcije ugljovodonika – utvrđivanje

 

РАЗРЕД Сатница приказивања часова РАЗРЕД Сатница приказивања часова
Први разред РТС Планета Пети разред
РТС 2
8.00 – 8.30
8.35 – 9.05
9.10 – 9.40
Други разред РТС Планета Шести разред
РТС 3
8.00 – 8.30
8.35 -9.05
9.10 -9.40
Трећи разред РТС Планета Седми разред
РТС 3
9.45 – 10.15
10.20 – 10.50
10.55 – 11.25
Четврти разред  РТС Планета Осми разред
РТС 3
11.30 – 12.00
12.05 – 12.35
12.40 – 13.10
13.15 – 13.45

 


Podelite sa prijateljima

Ostavite odgovor

Vaša adresa e-pošte neće biti objavljena. Neophodna polja su označena *